ההסתדרות היא הארגון היציג בחברת AIG

יממה בלבד מרגע ההכרזה על הקמת ועד הפעולה בחברת AIG, ולמעלה ממחצית מעובדי החברה התארגנו בהסתדרות , אבי ניסנקורן: "תנופת ההתאגדות מייצרת שינוי חברתי. על החברה להכיר בהתארגנות ולפתוח במו"מ מיידי להשגת הסכם קיבוצי"

logo_hitagdut_AIG (8)

מנכ"לית האגף להתאגדות עובדים בהסתדרות, עו"ד חניטל סוויסה, הודיעה היום לשי פלדמן, מנכ"ל חברת הביטוח AIG,  כי ההסתדרות הינה הארגון היציג של עובדי AIG וכי מונה ועד פעולה בחברה. למעלה ממחצית מ-900 עובדי החברה כבר הצטרפו להסתדרות ב-24 השעות האחרונות. בפנייתה של עו"ד סוויסה להנהלת AIG, היא קראה להכיר בהתארגנות העובדים בהסתדרות ולפתוח במו"מ להסדרת תנאי העסקת העובדים במסגרת הסכם קיבוצי.

כזכור, לפני כשנה עובדי כלל ביטוח היו הראשונים בענף שהתארגנו בהסתדרות לאחר ניסיונות התאגדות שנמשכו למעלה מתשעה חודשים. החודש נחתם עמם הסכם קיבוצי ראשון שהושג לאחר תהליך ארוך של מו"מ מול ההנהלה. ההתאגדות של עובדי כלל התניעה את תנופת ההתאגדות בענף הביטוח וכבר בנובמבר 2013, עוד לפני חתימת ההסכם בחברת כלל, התארגנו בהסתדרות גם עובדי חברת מגדל, הנחשבת לגדולה בענף. מאז ההכרזה על היציגות בחברת מגדל, נוקטים עובדי החברה בעיצומים וצעדים ארגוניים שונים, זאת בגין סירובה העיקש של ההנהלה להכיר בהתאגדות.

אבי ניסנקורן, יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אמר היום: "תנופת ההתאגדות מייצרת שינוי חברתי ואני מברך על כך שגם עובדי AIG התאגדו בהסתדרות. על החברה להכיר בהתארגנות העובדים ולפתוח במו"מ מיידי להשגת הסכם קיבוצי אשר יסדיר את תנאי ההעסקה של העובדים ויבטיח את ביטחונם התעסוקתי".

יו"ר ועד הפעולה של העובדים בחברת AIG, תומר מלול, אמר: "אני מברך את כל העובדים על ההיענות ועל ההתלכדות סביב המטרה. בחרנו להתאגד כי בשנה האחרונה החברה בישראל נרכשה על ידי חברת AIG  העולמית. מהלך זה הגביר את החשש מפני זעזועים ושינויים. העבודה שלנו חשובה לנו ולכן כולי תקווה שנמצא את הנתיב המשותף עם ההנהלה אשר יאפשר לשמור על ביטחונם התעסוקתי של העובדים ויחזק את החברה".

את מהלך ההתאגדות ליווה רכז האגף להתאגדות עובדים בהסתדרות – רום דביר.

חברת הביטוח AIG  היא מהחברות הגדולות בענף. החברה שהוקמה כשלוחה ישראלית של חברת AIG העולמית, בשותפות עם קונצרן "עורק", מציעה משנת 1997 מגוון שירותים ומוצרים בתחום של ביטוח דירה ורכב, ביטוחי חיים, ביטוח מסחרי ועוד. בתחילת 2013 AIG העולמית רכשה את מלוא ההחזקות בחברה מקונצרן "עורק" והעברת המניות הסתיימה באמצע 2013. נכון להיוםAIG  מעסיקה כ-900 עובדים שלמעלה ממחציתם הצטרפו כבר להסתדרות.