אחרי פלאפון: ההסתדרות הודיעה שאיגדה את עובדי סלקום

ההתאגדות בסלקום-נטוויז'ן החלה לפני כמה חודשים, כשקבוצת עובדים בחברה פנתה לאגף ההתאגדות של ההסתדרות, בניהולה של חניטל סוויסה, במטרה להצטרף להסתדרות

כחצי שנה לאחר שעובדי חברת פלאפון הצטרפו להסתדרות והקימו ועד המייצג אותם כלפי ההנהלה, עובדי חברת תקשורת סלולרית אחרת, סלקום-נטוויז'ן, התארגנו גם הם במסגרתה והקימו ועד פעולה בראשות מיה יניב.

יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, התייחס לכך היום בכנס שוברים שחיקה של עמותת מעגלים ו-TheMarker שהתקיים ברמת גן: "העובדים הפסיקו להיות פראיירים. הם לוקחים את גורלם בידיים ומתאגדים. אני אומר למעסיקים, אל תפחדו ממגמת ההתאגדות". לדבריו, העובדים בכ-70 מקומות עבודה נמצאים כיום בהליכים ראשוניים או מתקדמים של התאגדות.

ההתאגדות בסלקום-נטוויז'ן החלה לפני כמה חודשים, כשקבוצת עובדים בחברה פנתה לאגף ההתאגדות של ההסתדרות, בניהולה של חניטל סוויסה, במטרה להצטרף להסתדרות. לדברי פעילי ההתארגנות, החתמת העובדים על טפסי ההצטרפות נתקלה בקשיים, מחשש מפני תגובתה של הנהלת החברה.

יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, עו"ד אבי ניסנקורן, פנה למנכ"ל סלקום-נטוויז'ן, ניר שטרן, כי ייפגש עם נציגי ההסתדרות וועד הפעולה למשא ומתן לחתימה על הסכם שכר קיבוצי בחברה, שישפר את תנאי ההעסקה ויגביר את הביטחון התעסוקתי של העובדים.

בתגובה מסרה הנהלת סלקום-נטוויז'ן: "קיבלנו את הודעת ההסתדרות הטוענת ששליש מעובדי החברה התארגנו במסגרתה. ואולם במקביל קיבלנו גם הודעה מקבוצת עובדים הטוענת שמאות ביטלו את חתימותיהם על טפסי ההצטרפות להסתדרות. החברה מכבדת את עובדיה ואת זכות ההתארגנות שלהם ואין לה כל כוונה להיכנס לעימות עם צד כלשהוא. אנו בודקים כעת את כלל החתימות".

בה בעת, טכנאי חברת הכבלים HOT המאוגדים בארגון כוח לעובדים שיבשו היום את העבודה ולא ביצעו תיקונים, בדיקת מערכות ושידרוגים. במקביל נקטו עיצומים העובדים במוקד החברה בנשר למשך שש שעות.

עילת השיבושים היא סירובה של הנהלת HOT להכיר בהתארגנות העובדים בארגון כוח לעובדים ולנהל מו"מ על הסכם שכר קיבוצי בחברה. העובדים גם זועמים על כך שהחברה מפטרת עובדים ומוציאה אותם למיקור חוץ ולחברות קבלן, בניגוד לרצונם.

בתגובה נמסר מ-HOT: "רק מספר קטן של טכנאים קיים שביתה ולכן השירות ללקוחות התנהל כרגיל. הנהלת החברה אינה מכירה בהתארגנות של הטכנאים, מכיוון שהיא לא מקיפה לפחות שליש מהטכנאים, כנדרש בחוק".

אחרי פלאפון: ההסתדרות הודיעה שאיגדה את עובדי סלקום (the marker, 2.7.13)