ועד גם בהיי-טק: עובדי חברת נס התאגדו

יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן, הודיע למנכ"ל החברה, שחר אפעל, על התאגדות 2,700 עובדי נס טכנולוגיות בישראל וקרא לפתוח במו"מ כדי לחתום על הסכם קיבוצי

ההתאגדויות מגיעות לענף ההיי-טק : עובדי חברת נס ישראל התאגדו בהסתדרות , לאחר שיותר מ-1,000 עובדים חתמו על טפסי ההצטרפות לארגון היציג. אבי ניסנקורן, יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, פנה הבוקר לשחר אפעל, מנכ"ל נס טכנולוגיות, בקריאה לפתוח במו"מ בין הצדדים על מנת לגבש הסכמות שיעוגנו בהמשך בהסכם קיבוצי. בחברה מועסקים כ-2,700 עובדים.

נס טכנולוגיות מספקת שירותי מחשוב ופתרונות בתחום טכנולוגיות המידע (IT). בהסתדרות מציינים כי לנוכח השינויים בענף, ההנהלה יזמה צעדי התייעלות שכללו הפחתת ימי חופשה לעובדים וקיצוץ בשכר המנהלים. עוד מציינים, כי מהלך ההתארגנות של עובדי החברה החל עוד בטרם פנו אליה, כאשר האתגר היה הביזור של החברה בין מאות אתרים בארץ.

"במשך חודש וחצי חברי ועד הפעולה המשיכו, בגיבוי וסיוע מהאגף להתאגדות עובדים בהסתדרות, לקיים פעילות הסברה בשטח בקרב אלפי עובדי החברה שעובדים בשירות הלקוחות במגוון זירות, ביניהן: משרדי ממשלה, בנקים, בתי חולים ועוד".

"מהלך פורץ דרך"

נס טכנולוגיות היא חלק מתאגיד נס טכנולוגיות העולמי, הפעיל ב-20 מדינות ומעסיק בסך הכל 7,000 עובדים בעולם. החברה מתמחה בהטמעת מערכות, אספקת שירותי פיתוח תוכנה, ייעוץ, פיתוח יישומים והפצת תוכנה, ובין היתר משרתת חברות ענק כמו חברת בדיקת השבבים אפלייד מטיריאלס.

"אנו מאמינים שבתחום ה-IT בפרט, ובענף היי-טק בכלל, העובדים זכאים לביטחון תעסוקתי ולתחושת מעורבות בהחלטות הנוגעות לעתידנו", מסרו חברי ועד הפעולה בחברה. "מקום עבודה שטוב יותר לעובדיו הוא מקום שבו העובדים ממלאים תפקיד מוביל בהמשך הצלחתה של החברה. אנו קוראים להנהלת נס טכנולוגיות לשמש דוגמה לכל החברות בענף ולשבת עמנו בהקדם למו"מ על ההסכם הקיבוצי".

מאז תחילת השנה נרשמו התאגדויות בענף הרכב, בהם עובדי החברות אוויס ואלבר, שהתאגדו בהסתדרות, וכן עובדי אלדן, שהתאגדו בהסתדרות הלאומית. בנוסף נרשמו התאגדויות בענף הביטוח, בהן במגדל, הפניקס, שירביט ו-AIG. עובדי חברת כלל, שהתאגדו כבר בשנה שעברה, חתמו כבר על הסכם קיבוצי מול ההנהלה.

אבי ניסנקורן, יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, מסר, כי "התאגדות זו היא מהלך פורץ דרך שיפתח את הדלת להתאגדויות נוספות בענף היי-טק. אני צופה שתוך זמן קצר נראה התאגדויות נוספות בענף, בדיוק כפי שזה קרה בשנתיים האחרונות בענף הסלולר, ענף הביטוח, חברות האשראי ולאחרונה גם בקרב החברות שעוסקות בהחכרת רכב. אני קורא להנהלת נס טכנולוגיות לשבת למו"מ מיידי כדי להשיג הסכמות בין הצדדים ולעגן אותן בהסכם קיבוצי".

מנס טכנולוגיות נמסר: "החברה קיבלה הבוקר הודעה מטעם הסתדרות העובדים הכללית על השלמת התארגנות עובדי נס בוועד עובדים יציג. החברה תבחן את הפרטים ותפעל על פי כל דין ותוך שיתוף פעולה, כפי שהצהירה ופעלה בעבר. להנהלת החברה ולעובדים מטרה משותפת בדמות שמירה על חוסנה של נס והמשך הפעילות הענפה מול הלקוחות".

סכסוך עבודה בתדיראן מערכות

בתוך כך, יו"ר ועד עובדי תדיראן מערכות מקבוצת אלביט מערכות, סטריאן פינקל, הודיע הבוקר על פתיחה בעיצומים, במסגרתם הם מחרימים את פרוייקט הדגל של החברה, שנעשה בפיתוח משותף לתדיראן מערכות ולאלישרא. 300 העובדים הכריזו על סכסוך עבודה לפני מספר שבועות בטענה למהלכים הפוגעים בתנאי העסקתם, כמו איחוד אגפים, צמצום משרות ופגיעה בהסכמים הקיבוציים.

ועד גם בהיי-טק: עובדי חברת נס התאגדו (YNET, 19.3.14)