מחיר מיזוג סלקום-נטוויז'ין: 1,800 משרות בוטלו

חברת סלקום שלחה הבוקר (ג') לכ-50 עובדים זימונים לשימוע לפני פיטורים. בחברה מציינים כי מדובר בצעד נוסף בעקבות תוכנית המיזוג עם חברת נטוויז'ן שהחלה לפני שנה. בסך הכל צומצמו מאז המיזוג מעל 1,800 משרות בחברה. במקביל, עובדי החברה החלו להתארגן היום בוועד יציג. 

לא מדובר בסבב הפיטורים הראשון בעקבות המיזוג. כך למשל, בסוף 2011 פיטרה החברה 140 עובדים בשל כפילויות בתפקידים שונים בין החברות. בסך הכל מאז המיזוג צומצמו מעל 1,800 משרות, חלקן כתוצאה מעצירת גיוסים וחלקן מתחלופה טבעית. ל-ynet נודע כי עם העובדים שיסיימו את תפקידם נמנית סמנכ"ל בכיר בהנהלת נטוויז'ן.

"מדובר בתהליך התייעלות כולל שבמסגרתו אף נערך איחוד ניהולי של שירות ומכירות נטוויז'ן סלקום ושינוי מבני במגזר העסקי, הכולל צמצומים של כ-50 משרות בשתי החברות יחד", נמסר מהנהלת סלקום. "מדובר בתהליך שמבוסס על תוכנית העבודה השנתית ומהווה חלק טבעי מהמיזוג.

"השינויים אמורים לקצר תהליכים ולשפר את יכולת החברה לתת ללקוחותיה סל שירותים כולל. הנהלת החברה תעשה ככל שביכולתה לסייע לעובדים להיקלט במקומות עבודה חלופיים באמצעות צוות ייעודי שהוקם במיוחד למטרה זו".

העובדים מתאגדים

במקביל, עובדי החברה החלו להתאגד בוועד עובדים. מההסתדרות נמסר כי מאות עובדים חתמו היום על טפסי הצטרפות לוועד. עוד נמסר, כי בתחילה קיבלו זימונים לשימועים לפני פיטורים גם שישה מחברי ועד הפעולה שהוקם בחברה. בתגובה שלחה ההסתדרות מכתב זועם למנכ"ל החברה, ניר שטרן, בו כתבה כי אם לא יבוטלו השימועים ההסתדרות תפעל בכל האמצעים העומדים לרשותה. עם זאת, בהמשך נמסר כי זימונים אלה בוטלו.

בהסתדרות מציינים כי ההתאגדות נרקמה בחודשים האחרונים וכי היא נועדה להיטיב את תנאי העסקתם של כלל העובדים במסגרת הסכם קיבוצי מול הנהלת החברה ולשמור על זכויותיהם וביטחונם התעסוקתי. כדי להיות מוכר כארגון היציג של סלקום, יצטרכו להחתים כ-2,500 עובדים, המהווים כשליש מבין 7,000 עובדי שתי החברות. 

בינואר האחרון הצליחה ההסתדרות להקים ועד עובדים יציג בחברת פלאפון, זאת לאחר מאבק ארוך שניהלו העובדים וההסתדרות בנושא. בפלאפון מועסקים כ-4,000 עובדים, ואם המהלך בסלקום יצליח, ההסתדרות למעשה תהיה הארגון היציג של מעל 50% מעובדי ענף הסלולר, מצב ש יאפשר להסתדרות לבצע מהלך של הכתבת תנאי העבודה לכלל העובדים בענף, כולל בפרטנר ובחברות סלולריות אחרות.

יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן, מסר כי: "אנו תומכים ומסייעים לוועד ההתאגדות בסלקום-נטוויז'ן, כפי שעשינו בפלאפון ובחברות רבות אחרות, כחלק מצו השעה לשיפור מצבם של השכירים בישראל. אנו קוראים להנהלת החברה להיפגש עם נציגי העובדים וההסתדרות לגיבוש משותף של מתווה מכובד ומועיל לחברה ולעובדיה, ללא צורך במאבקים מיותרים". 

מחיר מיזוג סלקום-נטוויזין: 1,800 משרות בוטלו (YNET, 2.4.13)