עובדי חברת המשלוחים UPS התארגנו בהסתדרות

כמחצית מ-900 עובדי הסניף הישראלי של חברת המשלוחים הצטרפו להסתדרות והפכו אותה לארגון היציג במקום העבודה שלהם. הנהלת אולפני הרצליה הודיעה כי היא מכירה בהתארגנות עובדיה.

ההסתדרות היא ארגון העובדים היציג של עובדי UPS ישראל, הסניף הישראלי של חברת המשלוחים הבינלאומית, זאת לאחר שכמחצית מ-900 מעובדי החברה חתמו על טפסי הצטרפות לארגון. כדי להפוך ארגון עובדים ליציג במקום העבודה, עליו לצרף לשורותיו לפחות שליש מהעובדים.

UPS נחשבת לחברת השילוח הגדולה בעולם והחלה לפעול בישראל לפני כ-20 שנה. היא מיוצגת בארץ על ידי חברת OPSI שינוע בינלאומי. הסניף המרכזי של החברה בישראל נמצא בנמל התעופה בן גוריון.

יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן, שהודיע היום להנהלת החברה על התאגדות העובדים, התייחס למהלך. "ההתאגדות של עובדי UPS מוכיחה שתנופת ההתאגדות מגיעה לכל ענף במשק", אמר. הוא קרא להנהלת החברה להודיע על הכרתה בהתארגנות העובדים ובוועד הפעולה שהם הקימו.

בתוך כך הודיעה הנהלת אולפני הרצליה, מקבוצת תיא תקשורת, כי היא מכירה במהלך ההתארגנות של עובדיה ובוועד הפעולה שהם הקימו. בקרוב ייפתח משא ומתן בין ועד הפעולה לבין הנהלת אולפני הרצליה לחתימה על הסכם עבודה קיבוצי בחברה.

עובדי חברת המשלוחים UPS התארגנו בהסתדרות (the marker, 8.5.14)