700 עובדי חברת לאופר תעופה-GHI לשרותי קרקע בנתב"ג התאגדו בהסתדרות

להתאגדות החדשה בהסתדרות משנה חשיבות, כיוון שבסוף השנה יפוג זכיונן של שלוש החברות למתן שרותי קרקע הפועלות בנתב"ג

התאגדות עובדים והצטרפות חדשה להסתדרות בענף התעופה: למעלה מ-700 עובדים בחברת לאופר תעופה – GHI התאגדו מהיום (א') בהסתדרות. מדובר באחת משלושת חברות למתן שרותי קרקע לנוסעי חברות התעופה אשר פועלים בנתב"ג.

להתאגדות החדשה בהסתדרות משנה חשיבות, כיוון שבסוף השנה יפוג זכיונן של שלוש החברות למתן שרותי קרקע הפועלות בנתב"ג. רשות שדות התעופה (רש"ת) עומדת לפרסם מכרז חדש ומבקשת לצמצם לשתיים בלבד את מספר החברות שימשיכו להעניק שרותי קרקע בנתב"ג.

לאופר תעופה – GHI היא החברה הפרטית הראשונה בישראל שהחלה לספק שירותי קרקע לחברות תעופה זרות. החברה נחשבת היום לאחת המובילות בתחום ומספקת שירותים לכ-70 חברות תעופה שונות. לאופר תעופה – GHI משרתת קרוב ל-4.5 מיליון נוסעים ומציעה מגוון שירותים מתקדמים, בהם: שירותי אח"מים ללקוחות פרטיים, שירותי כרטוס, ניהול מטענים ואיתור כבודה, סיוע לנוסעים עם מוגבלות בבית הנתיבות, שירותי קרקע טכניים ועוד. חברות נוספות שפועלות היום בנתב"ג בתחום שירותי הקרקע וליווי V.I.P הן איירוהנדלינג (Aero Handling) וקיו.איי.אס (Q.A.S).

אבי אדרי, יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אמר כי "אני מברך את עובדי לאופר תעופה – GHI על כך שלא נותרו אדישים לגורלם ובחרו להצטרף להסתדרות. בהזדמנות זו, אני קורא להנהלת החברה להכיר בהתאגדות כחוק ולנהוג באופן אחראי, הווה אומר לפתוח ללא דיחוי משא ומתן לכינון היחסים הקיבוציים בחברה".

מוועד הפעולה של עובדי החברה, בראשות טליה אלטמן, נמסר: "לאורך השנים עובדי החברה מילאו תפקיד מרכזי בקידום מעמדה של לאופר תעופה – GHI בתור אחת החברות המובילות בארץ בתחום שירותי הקרקע. אחד מערכי היסוד שניצבים בבסיס החזון של החברה הוא כבוד הדדי. אנו רואים את עצמנו כשותפי אמת להצלחת החברה ומשוכנעים כי גם ההנהלה מודעת לתרומתו החיונית של ההון האנושי. בחרנו להתאגד בהסתדרות כדי להבטיח ביטחון תעסוקתי ולהסדיר את תנאי ההעסקה שלנו במסגרת הסכם קיבוצי. אנו מבקשים מההנהלה לכבד את רצוננו בחברה ולפתוח במו"מ עם נציגות העובדים".

הליך ההתאגדות בחברה לווה על ידי סמנכ"ל האגף להתאגדות עובדים, עמיחי סטינגר, ורכז האגף להתאגדות עובדים, שלומי נמירובסקי.

700 עובדי חברת לאופר תעופה-GHI לשרותי קרקע בנתב"ג התאגדו בהסתדרות (the marker, 29.6.14)